Uzaktan Sınav, Yakından Takip | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Socrative

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Biyoloji

Atölye İçeriği:
Socrative uygulaması ile çevrim içi ölçme değerlendirme çalışması yapılacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Öğrencilerin biyolojiye dair kazanımlarını izleme ve değerlendirme amacında olan,
Öğrenciler arasında online bir yarışma düzenlemek isteyen,
Öğrencilerini kendi kişisel içeriklerini oluşturarak ölçme ve değerlendirmeye tâbi tutmak isteyen,
Anında geri bildirim ile öğrencilerin gelişimlerini yakından takip etmek isteyen tüm öğretmenleri atölyemize bekliyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Katılımcılarımız atölye öncesinde öğretmen giriş ekranını görmek için socrative.com sitesinden ‘sign up for free’ sekmesine tıklayarak üye girişi yapabilirler. Öğrenci sayfasını görmek için herhangi bir şart gerekmemektedir.

Atölye Süresi: 40 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 100 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

NURCAN ÇORBACI
2001 yılında Pertevniyal Lisesinden, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. 9 yıl boyunca çeşitli dershane ve kolejlerde biyoloji öğretmeni ve zümre başkanı olarak çalışmıştır. Microsoft Innovative Educator, Dijital Literacy, Windows Training, In The Cloud with Office 365, OneNote and Class NoteBook Training, Technology Enriched Instruction (TEI) sertifikalarına sahiptir. Ayrıca Cornell Method, T-Pack, etkili zaman yönetimi, öğretimin aktifleştirilmesi ve hafıza teknikleri eğitimleri almıştır. Tedx Youth inovasyon ve girişimcilik etkinliklerinde aktif görevlerde bulunmuştur. 2019 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim kurumlarında biyoloji öğretmeni olarak çalışmaktadır. Günümüz koşullarında öğrencilere zengin öğrenmeler yaşatacak ortamlar sunmayı, eğitim teknolojilerini düzenli ve etkin kullanmayı öncelikli hedefleri arasında göstermektedir.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.