Thinglink ile Resimleri ve Sessiz Videoları Konuşturalım | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): ThingLink

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Görsel Sanatlar

Atölye İçeriği:
Bu atölyede görsel sanatlar dersi bağlamında “Las Meninas (Nedimeler)” tablosunun 360o-VR videosu üzerinde resim analizi yapmak ve öğrencileri değerlendirmek için ThingLink programını kullanacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Bu atölyeye ThingLink ile interaktif resimler oluşturup resimlerini konuşturmak isteyen tüm Görsel Sanatlar öğretmenlerini davet ediyoruz.
Ayrıca, bir harita üzerinden ülkemizi anlatmak isteyen coğrafya öğretmenlerini, farklı haritalar kullanarak bir savaşı veya tarihi anlatmak isteyen tarih öğretmenlerini, bir fotoğraf üzerinden okuma yapmak isteyen edebiyat öğretmenlerini kısaca ders içeriğinde bulunan görselleri interaktif şekilde kullanmak isteyen tüm öğretmenlerimizi atölyemize davet ediyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
thinglink.com adresine mail veya sosyal medya hesabınızı kullanarak kayıt olmanız gerekmektedir.
Linkteki videoyu indirmeniz gerekmektedir: youtu.be/uEzpF6QMsro

Atölye Süresi: 45 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

EBRU KARACA
2012 Yılında Erzurum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden ve 2016 yılında Atatürk Üniversitesi KKEF Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2016-2017 Eğitim öğretim yılında İstanbul’da bir özel okulda öğretmenlik yapmıştır. 2017 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumlarında görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2019 yılında öğrencileriyle yapmış olduğu Sanatla Dönüştür çalışmalarıyla uluslararası Dünya Akıllı Şehirler Kongresi İstanbul 2019 (World Cities Congress İstanbul 2019) sergisine katılmış ve yine aynı yıl danışmanlığındaki öğrencilerinin eserleri ‘’Sıfır Atık Projesi’’ çerçevesinde Başakşehir’de gerçekleşen kongrede sergilenmeye hak kazanmıştır.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.