Sayfadan Sanala Hikâye! | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Classflow ve ZUMpad

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Türk Dili ve Edebiyatı

Atölye İçeriği:
Ders hazırlamayı ve ders yapmayı kolaylaştıracak araçlardan Classflow ve ZUMpad’i seçtiğimiz bu atölyemizde Türk Dili ve Edebiyatı dersinin eğlenceli başlıklarından biri olan hikâye türünü yakından tanıyacağız.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Hikâye derken, gündelik hayatın her alanında karşılaştığımız bir türden bahsediyoruz aslında. Yani insanın, eşyanın, dersin, coğrafyanın, sembolün hikâyesinden… Bu büyük ve geniş başlığın, hem edebiyatın merkezinde yer etmesini hem de dersin kapsamının hayli dışına çıkmasını önemsiyor; bu vesileyle atölyemizin hikâyeyi merak eden, ders anlatımında hikâye anlatıcılığını önemseyen sosyal-sayısal bilimlerden tüm katılımcılara açık olacağını belirtmekten memnuniyet duyuyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Atölyemizde katılacakların classflow.com/tr linkiyle öğretmen ya da öğrenci girişi yaparak hesap açmaları önemle rica olunur.

Atölye Süresi: 50 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 100 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

AYBÜKE KÖSEOĞLU
Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Özel kurumlarda yaptığı öğretmenliği boyunca çeşitli öğrenci çalışmalarını içeren dergilerde editörlük faaliyetlerinde bulunmuştur. Şu an Yenidoğu Eğitim Kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.