Pixton ile Hikâye ve Denemeleri Çizgi Romana Dönüştürüyoruz | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Pixton

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Görsel Sanatlar

Atölye İçeriği:
Pixton ile görsel sanatlarda “kendimizi ifade etme yolları” konulu dersimiz için çıkış bileti tasarlayacağız. Katılımcılar önce kendi avatarlarını, ardından içinde sınıf arkadaşlarının yer alacağı çizgi romanları hazırlayacaklar. Tasarlayacağımız bu planın öncelikli amacı ders, etkinlik ya da dönem sonunda öğrenci anlayışının değerlendirilmesini sağlamak olacak.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Bu atölyeye çizgi romanları çıkış bileti olarak kullanmak isteyen görsel sanatlar öğretmenlerini, dijital vatandaşlıkla ilgili doğru/ yanlış örneklere yer verecekleri bir çizgi roman tasarlamak isteyen bilişim öğretmenlerini, konularını karikatür ya da çizgi romanla anlatmak isteyen yabancı dil ve matematik öğretmenlerini, öğrencileriyle çizgi roman yapmak isteyen edebiyat öğretmenlerini, kısacası tüm bu çalışmaları ve daha fazlasını kullanmak isteyen öğretmenlerimizi davet ediyoruz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Atölyemize katılacak öğretmenlerimizin, pixton.com/sign-up adresi üzerinden uygulamaya önceden kaydolmaları gerekmektedir.

Atölye Süresi: 45 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

ZEYNEP ÖĞÜNÇ
2009 yılında Bakırköy Kız Meslek Lisesi Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık Bölümünden birincilik derecesi ile mezun olmuştur. 2011 yılında tam burslu olarak kazandığı İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümünden ve 2016 yılında Marmara Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı Bölümünden Anabilim Dalı birincisi olarak mezun olmuştur. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Resim İş Öğretmenliği Bilim Dalında "Grafik Tasarımın Görsel Sanatlar Eğitimine Katkısının İncelenmesi" adlı tez çalışması ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 2017 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumlarında görsel sanatlar öğretmenliği görevini sürdürmektedir

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.