Nearpod & Wordwall ile Sınıfları Online Stüdyolara Çevirelim, Öğrenciler Matematiği Eğlenerek Öğrensin | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Nearpod ve Wordwall

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Matematik

Atölye İçeriği:
Bu atölyedeki uygulamalar, ortaokul matematik derslerinin etkileşimli olarak nasıl işlenebileceğine dair örnekler içerecektir.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Derslerini yeni nesil öğrencilerin beklentilerine ve yeteneklerine uygun bir şekilde tasarlamak isteyen bütün meslektaşlarımızı bekleriz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
• Anlattıklarımızı bizimle uygulayabilmek için atölyemize katılacak öğretmenlerimizin nearpod.com ve geogebra.org sitelerine üye olmaları gerekmektedir.
• Atölyemize katılacak matematik öğretmenlerimizin prizmaların yüzey alanı ile ilgili, diğer branşlardan katılacak öğretmenlerimizin ise kendi branşlarından seçecekleri herhangi bir kazanım ile ilgili içeriklerini (yazı, görsel veya soru) hazırlamaları beklenmektedir.

Atölye Süresi: 50 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 100 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

MERVE KABA
Marmara Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümünün ardından Anadolu Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde lisans düzeyinde eğitim almaya devam etmektedir. İki yıldır Yenidoğu Eğitim Kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda 2019 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumları Program ve Materyal Geliştirme (AR-GE) Biriminde yayın yazımı ve materyal geliştirme alanlarında çalışmaktadır.

MANOLYA HOREL
Osmangazi Üniversitesi Matematik Bölümünün ardından Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans bölümünden mezun olmuştur. Beş yıldır Yenidoğu Eğitim Kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalışmaktadır. İki çocuk annesidir. Öğrenmeyi, öğretmeyi ve anneliği çok sevmektedir.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.