LearningApps’le Oyun ve Ders İçerikleri Oluşturmak | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): LearningApps

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Fen Bilimleri

Atölye İçeriği:
Bu atölyede LearningApps internet sitesini yakından tanıyacak, mevcut içerikleri inceleyecek ve bizler de bu sitede oyun ve etkinlik oluşturacağız.
Sınıflarımıza hasret duyduğumuz bu dönemde LearningApps’te sınıf oluşturup hazırladığımız etkinlikleri öğrencilerimizle paylaşacağız.
Ayrıca oluşturulan etkinliklerin LearningApps’ten EBA’ya nasıl aktarıldığını hep birlikte öğreneceğiz.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Etkileşimli ögelerle eğitim ve öğretim sürecini destelemek isteyen bütün ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğretmenler atölyemize davetlidir.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Öğretmenlerin atölye sırasında siteye giriş yapması beklenmektedir. Öncesinde bir hazırlığa gerek duyulmamaktadır.

Atölye Süresi: 40 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 40 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

BEYZA OKAN
Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden derece ile mezun olmuştur. 2019 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumları Program Geliştirme (AR-GE) Biriminde yayın yazımı alanında çalışmaktadır. Şu an Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitiminde yüksek lisans yapmaktadır. STEM eğitimi ve bilimin doğası konuları üzerinde çalışmaktadır. Eğitimdeki en büyük hedefi, alanında yetkin bir araştırmacı öğretmen olarak öğrencilerini bilim okuryazarı bireyler olarak yetiştirmektir.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.