İlham Meleği Sensin Öğretmenim | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Miro, Prezi Presentation ve video

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: İngilizce

Atölye İçeriği:
Miro, meslektaşlarınızla eş zamanlı olarak çalışmanızı sağlayan etkileşimli bir pano uygulamasıdır.
Miro ile tanıştıktan sonra zengin içeriklere sahip etkileşimli panolar oluşturabilecek, hayal gücünüzü kullanarak ilgi çekici dersler planlayabileceksiniz.
Web tabanlı bir sunum hazırlama uygulaması olan Prezi sunum ve videoyu öğrendikten sonra zengin görsel öğelere sahip ve ilgi çekici ders sunumları hazırlayabileceksiniz.
Not: Sunumun dili Türkçe, kullanılacak materyallerin dili İngilizce olacaktır.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Bu atölyeye, hayal gücünün sınırlarını zorlayarak derslerini daha ilgi çekici ve etkileşimli hale getirmek isteyen tüm öğretmenleri bekleriz.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Atölyeye katılacak öğretmenlerimizin miro.com/login adresinden Miro’ya, prezi.com sitesinden Prezi’ye üye olmaları gerekmektedir.

Atölye Süresi: 40 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 40 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

REYHAN ERDEMİR
İstanbul Üniversitesi Fransızca ve İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Yabancı dil alanında katıldığı projeyi kazanarak Dış İşleri Bakanlığı tarafından Fransa’da kültür elçisi olarak göreve getirilmiş ve görevi süresince ülkemizin tanıtımına katkı sağlamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde dil alanında çeşitli görevlerde çalışmıştır. 2 yıl özel bir kurumda İngilizce ve Fransızca öğretmenliği yapmıştır. 2019 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışmaktadır.

BUSE RABİA KÜÇÜK
Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından 1 yıl PYP öğretmeni olarak görev yapmıştır. Ayrıca çeşitli dil kursları ve özel dersler aracılığıyla farklı yaş gruplarıyla çalışmıştır. Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi, MUN konferansı gibi eğitim ve atölyelere katılmıştır. Şu anda Yenidoğu Eğitim Kurumlarında İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.