“Gamer Jenerasyonu”na Ulaşabilmenin En Kestirme Yolu: Mutfak 2.0 (Malzemeler: Learningapps, Word Wall) | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Wordwall, Learningapps

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Mutfak Atölyesi

Atölye İçeriği:
Coğrafi Bölgelere göre yöresel lezzetler konusu çeşitli örneklerle işlenecek; israf tasarruf, oran orantı, gibi mutfakta yeri olan pek çok kavrama değinilecektir.
Bu atölye ile minimum efor sarf ederek interaktif oyunlar ve görsel-işitsel açıdan zenginleştirilmiş online materyaller hazırlayabilecek; uygulayıcı öğretmenlerimizle deneyim paylaşımı yapabileceksiniz.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
5 yaş üzeri öğrencilerle çalışan tüm öğretmenler için uygundur. Ayrıca atölyemiz her branş öğretmeninin dersinde uygulayabileceği içeriğe sahiptir.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Atölye öncesinde learningapps.org ve wordwall.net'e giriş yapılıp siteye ücretsiz üye olunması atölyenin interaktif kısmında zamandan kazandıracaktır.

Atölye Süresi: 50 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 100 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

İREM YAVUZ
2016 yılında Trakya Üniversitesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümünden, 2020 yılında Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun olmuştur. 1 yıl Turizm Meslek Lisesinde yiyecek içecek hizmetleri öğretmenliği yapmıştır. 2 yıl Halk Eğitim Merkezinde Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında dersler vermiştir. 2019 yılından itibaren Yenidoğu Eğitim Kurumlarında mutfak atölyesi öğretmeni olarak görev yapmaktadır ve atölyelerinin içeriğini zenginleştirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

BETÜL ÇAM
2015 yılında Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun olmuştur. 2 yıl Turizm Kolejinde yiyecek içecek hizmetleri öğretmenliği yapmış ve 1 yıl özel bir kurumda PYP eğitimiyle gastronomi kulübünde ders vermiştir. Okullardaki çalışmalarına eş zamanlı olarak İsmek'te Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında çeşitli dersler vermiştir.
Moleküler Gastronomi eğitim sertifikasına sahiptir. 1 yıldır Yenidoğu Eğitim Kurumlarında mutfak atölyesi öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2019 yılında Ayvansaray Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine başlamış olup halen devam etmektedir. Atölyenin ve atölyede geçen zamanın verimini artırmak üzere çeşitli uygulamalar yapmaktadır.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.