Edpuzzle ile Videoları Etkileşimli Yapbozlara Dönüştürüyoruz | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Edpuzzle

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Fen Bilimleri

Atölye İçeriği:
Öğrencilerinizin derste izlettiğiniz videolardan ne kadar faydalandığından emin olamıyor ve video izleme süresince öğrencileriniz daha aktif olsun istiyorsanız sizleri bu atölyeye bekliyoruz.
İster yüz yüze, ister uzaktan eğitimde, öğrencilerinize video izletmeniz gereken durumlarda onları daha aktif hale getirmek ve video içeriğine etkileşimli olarak katılmalarını sağlamak için Edpuzzle’ın nasıl kullanılabileceğini uygulamalı olarak göstereceğimiz bu atölyeyi kaçırmayın.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğretmenler katılabilir.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Atölyeye katılan öğretmenlerimizin edpuzzle.com sitesine ÖĞRETMEN olarak üye olmaları ve atölyeden önce youtube.com sitesinden ortalama 2 dakikalık bir ders içeriği videosu belirlemeleri gerekmektedir.

Atölye Süresi: 40 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 40 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

FAZİLET ZEYNEP KARA
2014 yılında Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Başka bir özel bir kurumda başladığı fen bilimleri öğretmenliğini 2015 yılından bu yana Yenidoğu Eğitim Kurumlarında sürdürmektedir.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.