Cin Ali Versus Genially! | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Classroomscreen ve Genially

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: "Zaman" kavramına interdisipliner yaklaşım bağlamında her dersle ilişkilendirilebilir

Atölye İçeriği:
Hem yüz yüze eğitimde hem uzaktan eğitimde sınıf yönetimi ve özellikle zaman yönetimi, derslerin verimli geçmesi bakımından son derece önemlidir. Görsel unsurların merkezde olduğu ve kısa zamanda kapsamlı içerikler sunabileceğiniz ders tasarımlarını görmek size iyi gelecek.

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
İnteraktif ders içerikleri oluşturmak ve uzaktan eğitimde de etkin sınıf yönetimi gerçekleştirmek isteyen tüm öğretmenler bu atölyeye katılabilir.

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
Bilgisayar + tablet veya cep telefonu + internet bağlantısı

Atölye Süresi: 50 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

FERİDE AKAN
Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olup aynı üniversitenin eğitim fakültesinde yüksek lisans öğrencisidir. Meslekte 7, Yenidoğu Ailesinde 3. yılıdır. Yenidoğu Eğitim Kurumlarında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

ABDURRAHMAN DURSUN
Sebahattin Zaim Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisidir. Meslekte 6, Yenidoğu Ailesi'nde ilk yılıdır. Yenidoğu Eğitim Kurumlarında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Sınıf yönetimini teknoloji ile daha etkin hale getirmenin birçok yolunu araştırmaya ve uygulamaya çalışmaktadır. Öğrenen meslektaşlarıyla birlikte yol yürümekten keyif alır.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.