Basit Elektrik Devresinin Yeni Elemanları: Mozaweb-Nearpod | Atölye

Atölyede Tanıtılacak Dijital Araç(lar): Mozaweb ve Nearpod

Atölye Hangi Ders Bağlamında Kurgulandı: Fen Bilimleri (İlkokul kademesinden başlayarak)

Atölye İçeriği:
Sınıfın duvarlarını yıkmak ve çocukları duvarın ötesine taşımak için özenle hazırlanmış videolar, afişler, 3B animasyonlar ve çok sayıda hazır ders sunumları keşfedilmeyi bekliyor. Bu içerikleri, doğru zamanda ve doğru şekilde kullanarak öğrencilerimize etkili öğrenme deneyimleri sunabiliriz. Özellikle elektrik konusundaki içerikler oldukça çarpıcı!

Bu Atölyeye Kimleri Bekliyoruz?
Zengin içeriğe sahip ve etkileşimli dersler tasarlamak isteyen tüm sınıf öğretmenleri ve fen bilimleri öğretmenleri

Atölyeye Katılmak İçin Gerekli Hususlar/Öncesinde Yapılması Gerekenler:
1- Bilgisayar + tablet veya cep telefonu + internet bağlantısı
2- Mozaweb üyeliği ve 3D görüntüleyici programın bilgisayara kurulması
3- Adobe Flash Player programının bilgisayara kurulması

Atölye Süresi: 50 dakika

Kontenjan: Atölyeye katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Atölye Uygulayıcıları:

NARİN ŞEN
Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsü'nde Sınıf Öğretmenliği Zümre Başkanı olarak vazife yapmaktadır. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, öğrencilerini cesaretlendiren, yeniliklere açık, güler yüzlü, meraklı, çocuklar, yaşlılar ve kedilerle iletişim kurmaktan hoşlanan, oyunu hayatının bir parçası haline getirmiştir. Bunların yanında düzenli olmaktan ve planlamadan vazgeçmeyen bir öğretmendir. Seyahat etmeyi ve gezerken öğrenmeyi sever.

DURMUŞ ONAY
Sınıf içinde ve sınıf dışında pek çok vazifede bulunmuştur. Birlikte öğrenme, beraber gelişme prensibiyle çalışmalarını yürütmektedir. Sadece meslektaşlarından değil, öğrencilerinden de çok şey öğrenmiştir. Sınıfın duvarlarını aşan, öğrencilerin merakıyla şekillenen öğrenme yolculuklarından keyif almaktadır. Yenidoğu Okulları'nda Sınıf Öğretmenliği Branş Koordinatörü olarak vazife yapmaktadır.

ÖNEMLİ GENEL HATIRLATMALAR:

  • Atölyeler ZOOM platformunda yapılacaktır. Kayıt formunu doldurarak başvuru yaptığınzda, gerekli bilgiler ve linkler e-mail adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Sertifikalar, atölyelere de katılan tüm katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Atölye bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacaktır ve yalnızca formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Formlar toplantıyı takip eden 1 saat içinde doldurulmalıdır. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki en geç dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır. Ulaşmaması, genellikle e-posta adresinin doğru yazılmamasıyla ilgili olduğundan, formları doldururken isim-soy isim ve iletişim bilgilerinin doğru yazıldığından lütfen emin olunuz.
  • Sertifikanın yanında, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında katılımcılarımızla paylaşılacaktır.